Podobnie jak większość elektronarzędzi, dostępne, komercyjne szlifierki pracują z dużymi prędkościami i przy znacznym nacisku. Jeśli nie zostaną uwzględnione na etapie projektowania, te dwa czynniki mogą prowadzić do przedwczesnej awarii produktu.

Do przedłużenia żywotności szlifierki kątowej wymagany jest smar, chroniąc koła zębate w skrzyni biegów przed przedwczesnym zużyciem.

Wyzwania

Ponieważ szlifierka kątowa będzie produkowana w dużych ilościach, jest presja na utrzymanie jak najniższego kosztu smaru. Wybrany smar będzie musiał chronić przekładnie przed dużym obciążeniem podczas rutynowej pracy. Ciągłe uruchamianie/zatrzymywanie i okresy dłuższego użytkowania stanowią dodatkowe wyzwania dla smaru w zakresie zapobiegania zużyciu. Wybrany produkt musi również działać w szerokim zakresie temperatur, ponieważ szlifierka obraca się z prędkością od 6500 do 8500 obrotów na minutę, generując znaczne dodatkowe ciepło.

Proponowane rozwiązanie

  • Bardzo miękki smar zapewniający wystarczające „nawilżenie” kół zębatych.
  • Ester jest preferowanym olejem bazowym do zastosowania w metalowych zębatkach, ale w celu obniżenia kosztów wybrano smar bazujący na mieszance estrów i polialfaolefin (PAO).
  • Mieszanka olejów bazowych jest zagęszczona mydłem litowym.
  • Dodatki Extreme Pressure (EP) i inhibitory rdzy są zawarte w składzie smaru w celu zwiększenia wydajności produktu.
  • Smar o wysokim stopniu separacji oleju jest pożądany do skutecznej lubrykacji w tym zastosowaniu o dużych prędkościach.

Wybór produktu

Rheolube 380-G1

Początkowo zaproponowano smar Rheolube 380, ale w międzyczasie stworzono bardziej miękką wersję 380, nazwaną Rheolube 380-G1. Stwierdzono, że smar zawierający wyższy procent oleju bazowego okazał się bardziej korzystny w dostatecznym przedłużeniu żywotności przekładni.

Rezultaty

Po przeprowadzeniu przez klienta testów wydajności i żywotności funkcjonalnej, zdecydowano, że smar Rheolube 380-G1 ma odpowiedni stosunek wydajności do ceny i zapewnia wymagany zwrot z inwestycji oraz prowadzi do długoterminowych oszczędności dzięki mniejszej liczbie awarii produktu i znacznie mniejszym roszczeniom gwarancyjnym.

Zastosowanie Rheolube 380-G1 zaowocowało poprawą niezawodności urządzenia i niższym poziomem roszczeń gwarancyjnych.

Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy poprawić wydajność i/lub żywotność Twojego elektronarzędzia.

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi case studies.

Newgate Simms online shop