Przegląd środków smarnych do elektronarzędzi

Oferujemy szeroką gamę syntetycznych środków smarnych przeznaczonych specjalnie do elektronarzędzi, w celu zwiększenia wydajności, zmniejszenia zużycia energii, poprawy ergonomii i wydłużenia żywotności poszczególnych komponentów.

PRZEKŁADNIE I SKRZYNIE BIEGÓW

Przekładnie w elektronarzędziach doświadczają zarówno dużych obciążeń, jak i pracy z dużymi prędkościami oraz częstymi cyklami włączania/wyłączania. Smar syntetyczny Nye zminimalizuje zużycie przekładni, obniży temperaturę narzędzi, zmniejszy zużycie energii i wydłuży żywotność oraz poprawi wydajność urządzenia. Mamy dwie wersje tego samego produktu, jedną bardziej miękką (klasa twardości NLGI 1 i 2).

Przekładnie i skrzynie biegów – Rheolube 380 i Rheolube 380-G1

SMAR DO KONTROLI RUCHU

Plastik w plastikowych interfejsach mechanicznych często wymaga lubrykacji, aby rozwiązać problemy haptyką. Firma Nye oferuje syntetyczny smar kompatybilny z tworzywami sztucznymi, który lubrykuje powierzchnie z tworzyw sztucznych, jednocześnie zapewniając klientowi właściwą haptykę/chwyt, poprawiając w ten sposób ergonomię elektronarzędzia. Ocena i wybór odpowiedniej haptyki, jaką może zaoferować smar, jest bardzo subiektywna i na ogół wymaga przetestowania różnych poziomów lepkości smaru tłumiącego z serii Nyogel 774.

Smar do kontroli ruchu – gama smarów tłumiących Nyogel 774 w lepkości od bardzo lekkiej do bardzo dużej

STYKI BATERII/AKUMULATORA

Ścisłe połączenie elektryczne między elektronarzędziem a akumulatorem może często utrudniać podłączanie i odłączanie akumulatora. Smary do złączy elektrycznych Nye lubrykują złącze, zmniejszając siłę wcisku, jednocześnie chroniąc złącza/styki przed zużyciem w wyniku tarcia spowodowanego wielokrotnym montażem i demontażem akumulatora.

Styki baterii/akumulatora – Nyogel 760G

POTENCJOMETRY I PRZEŁĄCZNIKI

Zaprojektowane z myślą o wysokich temperaturach i ekspozycji na działanie chemikaliów, nasze fluorowane smary zmniejszają zużycie styków elektrycznych, są odporne na niebezpieczne chemikalia i zwiększają żywotność elektronarzędzi, a jednocześnie są kompatybilne z tworzywami sztucznymi.

Potencjometry i przełączniki – Uniflor 8511

ZŁĄCZA ELEKTRYCZNE

Wstrząsy, wibracje i wysoka temperatura/cykle termiczne powodują zużycie styków elektrycznych w wyniku mikro-ruchów (korozja cierna), co prowadzi do awarii połączenia. Smary Nye do złączy elektrycznych chronią je przed wodą, utlenianiem i korozją. W znacznym stopniu wpływają na poprawę niezawodności i trwałości elektronarzędzi.

Złącza elektryczne– Rheotemp 768G

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o środkach smarnych do elektronarzędzi i/lub zapoznaj się z naszym Case study dotyczącym Lubrykacji przekładni szlifierki kątowej.

Newgate Simms online shop