Firma Rifle Scopes Online oferuje szeroką gamę wysokiej jakości lunet celowniczych, celowników i lunet ACOG. Właściciel firmy ma ogromne doświadczenie i rozważa ulepszenie mechanizmów celowniczych niektórych produktów, polepszając kontrolę ruchu i chwytu w projekcie mechanizmu nastawu ostrości i gwintach.

Wyzwania

Każdy smar używany do tłumienia ruchu i poprawiania obsługi przez użytkownika mechanizmu ogniskowania musi dawać odczucie jakości, pomagać przeciwdziałać przenikaniu wody, wytrzymywać zarówno temperatury poniżej zera, jak i bardzo wysokie, a wszystko to przy minimalnej zmianie właściwości tłumienia. Ponadto smar tłumiący nie powinien mieć problemów z kompatybilnością z jakimikolwiek materiałami z tworzywa sztucznego (np. O-ringami) wchodzącymi w kontakt ze smarem.

Proponowane rozwiązanie

  • Smar tłumiący na bazie oleju polialfaolefinowego (PAO), zapewniający bardzo dobrą stabilność termiczną.
  • Smar tłumiący o wysokiej lepkości, zapewniający wysokiej jakości wrażenie haptyczne.
  • Smar tłumiący na bazie oleju PAO jest ogólnie uważany za „przyjazny dla tworzyw sztucznych”.
  • Zagęszczacz krzemionkowy jest wybierany, aby nadać smarowi tłumiącemu półprzezroczysty kolor, czyniąc go trudnym do zauważenia po nałożeniu.
  • Wymagany dobry poziom wodoodporności.
  • Smar powinien być trwały i mieć długą żywotność, aby chronić złącze przez wiele lat.

Wybór produktu

Nyogel 774VH (Very Heavy)

Sposób aplikacji smaru

Nyogel 774VH jest nakładany na gwint mechanizmu ogniskowania. Wymiary różnią się w zależności od konstrukcji lunety, konsekwentnie ilość wymaganego smaru zależy od rozmiaru gwintu lunety i osobistych preferencji.

Rezultaty

Smar tłumiący Nyogel 774VH spełnił wymagania klienta i z powodzeniem usprawnił działanie elementu ogniskującego celownika. Wydajność urządzenia została znacznie poprawiona, podobnie jak wyczucie dotykowe mechanizmu nastawu ostrości.

NYOGEL 774VH znacznie poprawia działanie lunety celowniczej

Newgate Simms online shop